Menu

O Guľkovi Bombulkovi, Sestričky z Topánika, Braček z tekvice (Mária Ďuríčková)

Obsahuje 3 knihy. Známa kniha o Guľkovi Bombuľkovi hovorí o klbku ktoré sa z priateľstva rozdáva iným. Príbeh o Sestričkách z Topánika hovorí o tom ako Cupka hľadá svoju milovanú Dupku. Pri hľadaní jej pomáhajú macko Medmedík a bábika Verunka. Posledná časť knihy je o bračekovi z tekcvice ktorú zasadila malá osamelá Dominika.

Plusy

Knihu o Bombuľkovi si pamätám z detstva. Síce tú novšiu verziu ale pamätám sa že som ju milovala. Mojim deťom sa páčila najmä časť o mačke ktorú poslali obyvatelia dvora kade ľahšie. Názvy zvieratiek boli pre deti veľmi chytľavé a pomenovali po nich aj svoje plyšáky. Sestričky z Topánika sa im páčili ešte viac. Od kedy čítali túto rozprávku, snažia sa viac aby boli topánočky vždy pri sebe poukladané. Tak ako cupka a dupka. Aj keď dcérka veľmi namietala že dupka je niečo iné a nie topánočka. Bračeka z tekvice sme len preleteli. Bolo ťažké udržať pozornosť, zjavne je pre vyššiu vekovú kategóriu.

Mínusy

Pri všetkých troch knihách mne aj deťom vadili zastarané slová a výrazy, avšak je to staršia kniha tak má to opodstatnenie. Pri Bombuľkovi deťom vadilo že nevedia si Bombuľka predstaviť ako postavu, pretože vraj nemá oči. V knihe z môjho detstva boli ilustrácie vekovo viac prispôsobené a aj vďaka nim som ju milovala. Braček z tekvice pre moje deti bol príliš nepredstaviteľný kvôli veku. Priznávam, bola jednou z kníh ktoré som otvárala nie až z takou radosťou.

Celkové hodnotenie

Priemerné

 

 

O Guľkovi Bombulkovi, Sestričky z Topánika, Braček z tekvice (Mária Ďuríčková)
1  (1 hlasov)

Komentovať